4 komentarzy na “Dzień aktualizowania portfolio

  1. Ominąłeś własną stronę www. Dlaczego? Jak szukałem fotografa ślubnego to nie wyskakiwały mi profile na facebooku czy flikrze, ale własnie strony autorskie. Inna sprawa, że połowa była tak trudna w obsłudze, że odechciewało się oglądać.

    Sam jestem amatorem i mam tylko Flickra (wolałem stary plan PRO) i bloga. Na Flikrze ląduje wszystko co uważam za możliwe do pokazania publicznie, w tym galerie z wakacyjnych wypraw (fotografia podróżnicza), a na blogu zdjęcia z fotografii ulicznej, które lubię.

    Decydując się na Flickra wierzyłem bardzo w jego grupy, fora itd, ze poznam ludzi ze świata robiących fajne zdjęcia i dotrę ze zdjęciami do zainteresowanych, a komentarz napisze ktoś zainteresowany, a nie kolega – "fajne". Oczywiście nic z tego nie wyszło, bo nie chciało mi się spędzać godzin na przeglądaniu tysięcy zdjęć z grup, a w efekcie tworzenia sieci wzajemnej adoracji…

    Flickr miał też zawsze jedną wadę. Jest za skomplikowany dla odbiorcy… Już nie mówię o tym, że nie ma wersji polskojęzycznej, ale jak się komuś niewtajemniczonemu da linka to wątpię czy ogarnie te wszystkie sety, kolekcje i jak przejrzeć zdjęcia które mogą go interesować.

    Ja coraz bardziej jestem przekonany, że amator jeśli ma ładne zdjęcia może zainwestować w WordPressa z ładnym szablonem, ja nie mam na to niestety w tej chwili czasu, ale roczny koszt byłby jak Flickr PRO, a można się odciąć od zmian i przebudów serwisu.

    Szkoda tylko, że Flickr wygeneruje nam rozdzielczości pasujące na telefon i na Retinę, to chyba fajne, choć sam nie mogę skorzystać

  2. Czyli potwierdziłeś moje obawy co do Flicra. Z drugiej strony, znam człowieka, który został znaleziony na Flicrze przez producenta aparatu, który używał i teraz dostaje od firmy darmowe aparaty w zamian za publikację zdjęć na Flicrze. Niezły deal 🙂 Nie mogę tylko sobie przypomnieć o jaką firmę to chodziło, czy był to Samsung czy Olympus.

  3. Miałem tego dużo, ale robię czystki. Zrezygnowałem z Deviantart, Flickr, 500px, Digart, for internetowych. Dla swojej przyjemności prowadzę bloga na którym jest aktualne portfolio (co się niebawem zmieni, będzie osobna strona do konkretnego portfolio i blog dla wszystkiego innego). Facebook łączyć będzie dwa powyższe – śledzi mnie tam niewiele osób, jednakże takich, którzy faktycznie są zainteresowani tym co robię i korzystają z tego. Mam instagrama od niedawna – służy do zdjęć tylko wykonanych telefonem (połączony jest z fanpejdżem na fb), więc traktuję to jako zabawkę, dodatek. Kolejną i ostatnią zarazem galerią jest Viewbug – galeria konkursowa. I tyle. Może nawet i to, jest za dużo. Niemniej jednak najważniejszy dla mnie jest mój blog. To on był podstawą, to jego znają wszyscy. FB jest dobry do kontaktu i update'ów. Głównie najważniejszym jest, by nie powtarzać na każdej galerii contentu. Użytkownik każdego medium oczekuje czego innego. Zresztą mam tu dość ciekawe wideo, może i Tobie pozwoli spojrzeć na sieci społecznościowe pod innym kątem 😉 http://www.youtube.com/watch?v=BT_vv5moEm8&list=PL6BF103E06881AD8A&feature=share

  4. Dzięki za link, dopiero teraz mogłem do niego zajrzeć, ale jak zobaczyłem, że wywiad trwa półtorej godziny, to obejrzenie odłożyłem sobie na wieczór:) Ale nie wiedziałem, że Jarvis coś takiego prowadzi.
    A Viewbug wygląda na ciekawy, mam czasem trochę szczęścia by wygrać w różnych konkursach, to i tu spróbuję 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.